Top Sport

Лоренцо Сонего

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос

Карен Хачанов се пласираше во четврт-финалето на Франција опен, каде што ќе е потенцијален следен противник на Новак Ѓоковиќ, кој …

Руска сабота во Париз – Хачанов и Пављученкова во четврт-финалето на Ролан Гарос Прочитај повеќе

Бублик пак се глупираше и го загуби своето шесто финале!

Казахстанскиот тенисер Александер Бублик остана со една единствена титула во својата кариера, откако загуби по шести пат во финале, овојпат …

Бублик пак се глупираше и го загуби своето шесто финале! Прочитај повеќе

Карењо Буста со титула во Марбелја, двоен триумф на Сонего во Каљари

Првиот носител, Пабло Карењо Буста ја освои својата прва АТП титула на домашен терен, откако со 6:1/2:6/6:4 го совлада шпанскиот …

Карењо Буста со титула во Марбелја, двоен триумф на Сонего во Каљари Прочитај повеќе

Австриската крв му помогна на Рубљов да биде единствен со пет титули во 2020

Русинот Андреј Рубљов стави крај на серијата од соништата на Италијанецот Лоренцо Сонего, победувајќи го со 6:4/6:4 во финалето на …

Австриската крв му помогна на Рубљов да биде единствен со пет титули во 2020 Прочитај повеќе

Тим спречи нова сензација на Ролан Гарос, закажа меч со Шварцман

Шампионот од САД опен, Доминик Тим спречи нова неделна сензација на Франција опен, откако иако пропушти водство од 2:0 во …

Тим спречи нова сензација на Ролан Гарос, закажа меч со Шварцман Прочитај повеќе

Scroll to Top