Top Sport

Македонија – фудбалска репрезентација

Фудбалерите скокнаа две места на листата на ФИФА, сега се на 66. позиција

Фудбалската репрезентација на Македонија се наоѓа на 66. место на најновата ранг листа на ФИФА и бележи напредок од две …

Фудбалерите скокнаа две места на листата на ФИФА, сега се на 66. позиција Прочитај повеќе

(Видео) Барди пак асистира, Манев со деби гол за Македонија за 2:0

Македонија на полувреме има предност од 0:2 на гостувањето на Малта, откако Енис Барди ја запиша својата втора асистенција на …

(Видео) Барди пак асистира, Манев со деби гол за Македонија за 2:0 Прочитај повеќе

Фудбалерите посакуваат триумф над Малта за да ги подразбудат надежите за ЕВРО 2024

Топспорт во Малта, Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва (20.45 часот) во Ла Валета го игра петтиот натпревар од квалификациите за …

Фудбалерите посакуваат триумф над Малта за да ги подразбудат надежите за ЕВРО 2024 Прочитај повеќе

(Галерија) Македонските репрезентативци на тренинг пред дуелот со Малта

Македонската фудбалска репрезентација го одработи тренингот пред утрешниот меч од квалификациите за Евро 2024 против Малта, кога ќе треба да …

(Галерија) Македонските репрезентативци на тренинг пред дуелот со Малта Прочитај повеќе

„Малта не е наивен ривал, утре Македонија ќе има нов голем тест“

Топспорт во Ла Валета, Фудбалската репрезентација на Македонија утре игра против Малта во следниот меч од квалификациите за Европското првенство …

„Малта не е наивен ривал, утре Македонија ќе има нов голем тест“ Прочитај повеќе

Scroll to Top