Top Sport

Мехди Бенатија

Бенатија: Пеп е голем тренер, но е никаков во човечките односи

Мароканскиот дефанзивец Мехди Бенатија вели дека не е возможно да не си импресиониран од тренерските способности на Пеп Гвардиола, но …

Бенатија: Пеп е голем тренер, но е никаков во човечките односи Прочитај повеќе

Бенатија: Не знам дали Алегри е тренер кој ќе донесе ЛШ на Јувентус

Мехди Бенатија вели дека веќе не бил среќен во Јувентус, во прв план бидејќи не е сигурен дека Масимилијано Алегри …

Бенатија: Не знам дали Алегри е тренер кој ќе донесе ЛШ на Јувентус Прочитај повеќе

Scroll to Top