Top Sport

Мирандес

Нема сензација, Реал Сосиедад ќе игра прво финале од Купот на кралот од 1988 година (видео)

Реал Сосиедад со гол од пенал го победија второлигашот Мирандес со 1:0 и се пласираа во финалето на Кралскиот куп, …

Нема сензација, Реал Сосиедад ќе игра прво финале од Купот на кралот од 1988 година (видео) Прочитај повеќе

Сосиедад со минимална предност против сензационалните Мирандес (видео)

Реал Сосиедад ќе гостува на сензационалниот полуфиналист во Купот на Шпанија, Мирандес, со предност од минимални 2:1 по интересниот меч …

Сосиедад со минимална предност против сензационалните Мирандес (видео) Прочитај повеќе

Баскиските клубови се избегнаа, можен дуел во финалето

Шпанската фудбалска федерација (РФЕФ) со ждрепка ги одреди полуфиналните двојки на Кралскиот куп, во кој двата главни фаворити, Атлетик Билбао …

Баскиските клубови се избегнаа, можен дуел во финалето Прочитај повеќе

Мирандес со нова сензација до полуфиналето на Кралскиот куп! (видео)

Шпанскиот второлигаш Мирандес сензационално се пласираше во полуфиналето на Копа дел реј, откако третпат едноподруго елиминираат прволигаш, победувајќи ги Вилјареал …

Мирандес со нова сензација до полуфиналето на Кралскиот куп! (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top