Top Sport

Мирко Филиповиќ – Кро Кап

Кро Кап јуниор! Синот на хрватската легенда изгледа посилен од својот татко

Мирко „Кро Кап“ Филиповиќ, еден од вистинските легенди на ММА борбите, преку својот Инстаграм профил се пофали со физичката подготвеност …

Кро Кап јуниор! Синот на хрватската легенда изгледа посилен од својот татко Прочитај повеќе

Кро Кап го подготвува српскиот ММА фајтер Стошиќ (видео)

Иако самиот ја заврши кариерата поради здравствените проблеми, хрватската легенда на ММА борбите, Мирко Филиповиќ Кро Кап не планира да …

Кро Кап го подготвува српскиот ММА фајтер Стошиќ (видео) Прочитај повеќе

Џошуа треба да учи од Кро Кап! Како Хрватот го претепа „Биг Бејби“ Милер (видео)

Ентони Џошуа, „кралот“ на тешката категорија, за следен противник го има Џерел „Биг Бејби“ Милер, фајтер кој својата кариера ја …

Џошуа треба да учи од Кро Кап! Како Хрватот го претепа „Биг Бејби“ Милер (видео) Прочитај повеќе

Кро Кап имал мозочен удар, никогаш повеќе во рингот!

Легендарниот фајтер Мирко Филиповиќ Кро Кап заминува во пензија, потврди Хрватот во директно вклучување на во дневникот на хрватската „Нова …

Кро Кап имал мозочен удар, никогаш повеќе во рингот! Прочитај повеќе

„Cro Cop“: Мајка ми пред секоја борба клекнува и ме моли да не се борам повеќе!

Хрватскиот ММА борец, Мирко „Cro Cop“ Филиповиќ (44) за хрватските медиуми ја открива тајната на долговечноста, раскажува како до правилен …

„Cro Cop“: Мајка ми пред секоја борба клекнува и ме моли да не се борам повеќе! Прочитај повеќе

Нелсон по ноќешниот пораз од „Cro Cop“: Победив, судиите погрешија, можеби бладам (видео)

Хрватскиот борец, Мирко „Cro Cop“ Филиповиќ (44) ноќеска славеше со едногласна одлука на судиите во борбата против Американецот Рој Нилсон. …

Нелсон по ноќешниот пораз од „Cro Cop“: Победив, судиите погрешија, можеби бладам (видео) Прочитај повеќе

Кро Кап со лакт го „реши“ Роке Мартинез (видео)

Мирко Филиповиќ-Кро Кап имаше импресивно враќање во рингот, останувајќи непоразен во јапонската РИЗИН серија со победа над Роке Мартинез. 44-годишниот …

Кро Кап со лакт го „реши“ Роке Мартинез (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top