Top Sport

Митјиланд

Лацио доживеа потоп во Данска, Јунајтед сигурни во Молдавија, Звезда „падна“ во Турција

Манчестер јунајтед не дозволи да го загуби и вториот меч во низа во Лига Европа, стигнувајќи до рутинска 0:2 победа …

Лацио доживеа потоп во Данска, Јунајтед сигурни во Молдавија, Звезда „падна“ во Турција Прочитај повеќе

ЛЕ: Звезда не изддржа за победа во Данска, Динамо „падна“ во Виена

Српскиот шампион, Црвена звезда беше на чекор до третата победа во третиот меч во Лига Европа, пред да прими гол …

ЛЕ: Звезда не изддржа за победа во Данска, Динамо „падна“ во Виена Прочитај повеќе

ЛШ: Звезда го „пукна“ Каират, Селтик испадна по драмата во Данска

Црвена звезда ја надополни негативата од 1:2 од првиот меч, за дома со 5:0 да го „растури“ казахстанскиот Каират Алмати …

ЛШ: Звезда го „пукна“ Каират, Селтик испадна по драмата во Данска Прочитај повеќе

Митјиланд, клуб со газда „коцкар“ и со амбиции за „производство“ на врвни фудбалери

Данскиот клуб Митјиланд не може да се пофали со традиција, бидејќи е основан само во 1999 година, но затоа може …

Митјиланд, клуб со газда „коцкар“ и со амбиции за „производство“ на врвни фудбалери Прочитај повеќе

Клоп разочаран: Мислев дека ВАР е добар за фудбалот, сега не сум сигурен

Јирген Клоп признава дека го сменил мислењето околу корисноста на ВАР системот во фудбалот, по уште еден контроверзен меч на …

Клоп разочаран: Мислев дека ВАР е добар за фудбалот, сега не сум сигурен Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта и покрај „тепачките“ во клубот, повторно во осминафинале

Аталанта успеа да изддржи и да стигне до 1:0 победа на гостувањето кај Ајакс во Амстердам за втора сезона ендоподруго …

ЛШ: Аталанта и покрај „тепачките“ во клубот, повторно во осминафинале Прочитај повеќе

ЛШ: Храбриот Интер остана во „живот“, Ливерпул преку Ајакс до осминафинале

Интер остана со теоретски шанси за пласман во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако во возбудлив меч со 3:2 ја …

ЛШ: Храбриот Интер остана во „живот“, Ливерпул преку Ајакс до осминафинале Прочитај повеќе

Ајакс го потврди КОВИД-хаосот – дури 11 фудбалери им се позитивни

Славниот холандски клуб, Ајакс е последниот од фудбалските клубови кој се наоѓа во КОВИД-криза, откако тие потврдија дека само 17 …

Ајакс го потврди КОВИД-хаосот – дури 11 фудбалери им се позитивни Прочитај повеќе

Scroll to Top