Top Sport

Мо Фара

Олимписката легенда Фара не успеа да се квалификува за Токио

Четирикратниот олимписки шампион, Британецот Мо Фара не успеа да се квалификува за Олимписките игри во Токио и нема да ја …

Олимписката легенда Фара не успеа да се квалификува за Токио Прочитај повеќе

Се „растура“ репутацијата на олимпискиот великан Мо Фара

Откако беше нарекуван најдобриот британски атлетичар во историјата, повеќекратниот олимпсики шампион Мо Фара се наоѓа во центарот на контроверзи кои …

Се „растура“ репутацијата на олимпискиот великан Мо Фара Прочитај повеќе

Легендите Мо Фара и Хаиле Гебрселасие во „хотелска војна“

Британската олимписка легенда Мо Фара влезе во остра расправија со уште еден легендарен тркач на долги патеки, Хаиле Гебрселасие, обвинувајќи …

Легендите Мо Фара и Хаиле Гебрселасие во „хотелска војна“ Прочитај повеќе

Мо Фара е најдобриот британски спортист според „Би-би-си“

Четирикратниот олимписки шампион, Сер Мохамед Фара е именуван за спортист на годината според „Би-би-си“, освојувајќи ја првпат наградата пред Супербајк …

Мо Фара е најдобриот британски спортист според „Би-би-си“ Прочитај повеќе

Фара се раздели од контроверзниот тренер Салазар

Четирикратниот олимписки шампион Мо Фара објави дека ја прекинува соработката со контроверзниот американски тренер Алберто Салазар и дека се враќа …

Фара се раздели од контроверзниот тренер Салазар Прочитај повеќе

Scroll to Top