Top Sport

Омонија

Мектоминеј му го расипа совршениот меч на неверојатниот втор голман на Омонија

Кипарскиот клуб Омонија Никозија беше на чекор го направи најголемото изненадување во четвртото коло на Лига Европа, откако предводени од …

Мектоминеј му го расипа совршениот меч на неверојатниот втор голман на Омонија Прочитај повеќе

ЛШ: Драма со шест гола во Норвешка, Динамо Киев и Олимпијакос со победи

Динамо Киев и Олимпијакос се многу блиску до групната фаза од Лигата на шампионите по победите во првите мечеви во …

ЛШ: Драма со шест гола во Норвешка, Динамо Киев и Олимпијакос со победи Прочитај повеќе

ЛШ: Звезда испадна на пенали на Кипар, Омонија против Олимпијакос

Кипарскиот шампион Омонија Никозија ја исфрли Црвена звезда во квалификациите за Лигата на шампионите, откако по 1:1 ремито по 120 …

ЛШ: Звезда испадна на пенали на Кипар, Омонија против Олимпијакос Прочитај повеќе

Scroll to Top