Top Sport

Пеп Гвардиола

Барса верува дека може да го убеди Гвардиола да се врати ова лето

Каталонскиот „Спорт“ тврди дека во Барселона се зголемува оптимизмот за враќање на Пеп Гвардиола на тренерското место ова лето, посебно …

Барса верува дека може да го убеди Гвардиола да се врати ова лето Прочитај повеќе

Сити потврдија дека менторот на Пеп, Хуан Лилјо е негов нов помошник

Англиските шампиони, Манчестер сити потврдија дека Хуан Мануел Милјо, поранешниот „ментор“ на Пеп Гвардиола е негов нов помошник на местото …

Сити потврдија дека менторот на Пеп, Хуан Лилјо е негов нов помошник Прочитај повеќе

Гвардиола го избра помошникот – човекот кој го „измисли“ 4-2-3-1 системот

Пеп Гвардиола, по сè изгледа, конечно најде замена за Микел Артета како негов помошник, откако британските медиуми тврдат дека неговиот …

Гвардиола го избра помошникот – човекот кој го „измисли“ 4-2-3-1 системот Прочитај повеќе

Робен: Гвардиола е „мајсторот на напаѓачкиот фудбал“ и најдобар на светот

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Арјен Робен го опиша својот поранешен тренер Пеп Гвардиола како „мајстор на напаѓачкиот фудбал“ и …

Робен: Гвардиола е „мајсторот на напаѓачкиот фудбал“ и најдобар на светот Прочитај повеќе

Кабалјеро: Да тренираш со Гвардиола е како да одиш на факултет

Голманот на Челси, ветеранот Вили Кабалјеро вели дека се чувствувал како тинејџер кој пристигнал на факултет кога почнал да работи …

Кабалјеро: Да тренираш со Гвардиола е како да одиш на факултет Прочитај повеќе

Scroll to Top