Top Sport

Пепе

Роналдо го нацрта Пепе, па му се изнасмеа во лице

Расположението во португалската репрезентација пред стартот на нивните натпревари на Светското првенство во Катар очигледно е на високо ниво, што …

Роналдо го нацрта Пепе, па му се изнасмеа во лице Прочитај повеќе

Португалците ќе останат и без Пепе за Мундијалот во Катар?

Фудбалската репрезентација на Португалија би можела да остане без уште една важна алка за Светското првенство во Катар. Претходно стана …

Португалците ќе останат и без Пепе за Мундијалот во Катар? Прочитај повеќе

Пепе се соочува со суспензија од два месеци до две години

Капитенот на Порто се соочува со суспензија од два месеци до две години, поради насилничко однесување, објавија португалските медиуми. Инцидентот …

Пепе се соочува со суспензија од два месеци до две години Прочитај повеќе

Пепе: Роналдо е среќен во Јуве, сака да остане многу години таму

Соиграчот на Кристијано Роналдо во португалската репрезентација, ветеранот на Порто, Пепе вели дека ЦР7 е среќен во Торино и дека …

Пепе: Роналдо е среќен во Јуве, сака да остане многу години таму Прочитај повеќе

Пепе го пропушта стартот на квалификациите за Катар 2022

Португалскиот ветеран, Пепе, ќе го пропуши старто на квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. Репрезентацијата на Португалија, во …

Пепе го пропушта стартот на квалификациите за Катар 2022 Прочитај повеќе

За нив црвен картон е секојдневие – кои се „највалканите“ фудбалери?

Играчот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез (33) го зазема првото место на оваа неславна листа откако на СП во 2014 …

За нив црвен картон е секојдневие – кои се „највалканите“ фудбалери? Прочитај повеќе

Пепе: Пред мене Реал Мадрид беше „гробишта“ за бековите

Дефанзивецот на Порто, Пепе тврди дека Реал Мадрид бил „гробишта за бековите“ пред неговото доаѓање на „Сантијаго Бернабеу“ и сега …

Пепе: Пред мене Реал Мадрид беше „гробишта“ за бековите Прочитај повеќе

Крвнички старт на Пепе, го обележа враќaњето во Порто (Видео)

Кеплер Лаверан де Лима Фереира, во светот на фудбалот познат како Пепе, на препознатлив начин го обележа своето враќање во …

Крвнички старт на Пепе, го обележа враќaњето во Порто (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top