Top Sport

Пјер Гасли

Несреќниот Гасли е „заглавен“ во Дубаи: Можам само до супермаркет

Додека повеќето Формула 1 возачи побрзаа да се вратат во Европа откако стана јасно дека Австралиското ГП во Мелбурн е …

Несреќниот Гасли е „заглавен“ во Дубаи: Можам само до супермаркет Прочитај повеќе

Марко открива зошто го „шутнале“ Гасли: Со ваков болид мораше да биде побрз

По само шест месеци во гаражата на Ред бул рејсинг, Пјер Гасли се враќа во Торо росо по низата разочарувачки …

Марко открива зошто го „шутнале“ Гасли: Со ваков болид мораше да биде побрз Прочитај повеќе

Ред бул се решија на акција – Албон ќе го замени Гасли од следната трка!

Во тимот на Ред бул веќе нема да ги толерираат слабите резултати на Пјер Гасли, откако потврдија дека Французинот од …

Ред бул се решија на акција – Албон ќе го замени Гасли од следната трка! Прочитај повеќе

Ред бул го губат трпението со Гасли: Вакви трки не се прифатливи

Очигледно во Ред бул немаат веќе нерви со формата на Французинот Пјер Гасли, иако на почетокот на сезоната изјавија дека …

Ред бул го губат трпението со Гасли: Вакви трки не се прифатливи Прочитај повеќе

Важеше за голем талент, ама кариерата му тргна „низ брдо“ – Пјер Гасли

Ф1 возачот Пјер Гасли со разочарувачкото возење и освоениот еден бод на трката за Големата награда на Франција дополнително ја …

Важеше за голем талент, ама кариерата му тргна „низ брдо“ – Пјер Гасли Прочитај повеќе

Scroll to Top