Top Sport

Полска – кошаркарска репрезентација

Французите ја „уништија“ Полска за финале на Евробаскетот

Предводени од неверојатниот Гершон Јабуселе, Французите им дадоа вистинска кошаркарска лекција на Полјаците за доминантна 95:54 победа за пласман во …

Французите ја „уништија“ Полска за финале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот

Откако во текот на целиот меч беше крајно неизвесно, Полска во финишот беше постабилна и стигна до 94:86 победа над …

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот Прочитај повеќе

Чешка е подобра и од „Дрим тимот“ на Мундобаскетот, ќе игра за 5 место

Кошаркарската селекција на Чешка ќе се бори против Србија во борбата за петтата позиција на Светското кошаркарско првенство кое во …

Чешка е подобра и од „Дрим тимот“ на Мундобаскетот, ќе игра за 5 место Прочитај повеќе

Полјаците ги фати „фурија“, Шпанија е вториот полуфиналист на СП

„Црвената фурија“ оди во Пекинг, на двобој со Австралија или Чешка во борбата за финале на Светското првенство во кошарка …

Полјаците ги фати „фурија“, Шпанија е вториот полуфиналист на СП Прочитај повеќе

„Гаучосите“ ја декласираа Полска за прво место во групата

Аргентина го освои првото место во групата И на Светското првенство во Кина, откако ја декласираше репрезентацијата на Полска со …

„Гаучосите“ ја декласираа Полска за прво место во групата Прочитај повеќе

СП Кина 2019: Шпанците се намачија со Порторико, Србиja со „нереален“ триумф над Филипините! (видео)

Кошаркарската репрезентација на Шпанија стигна до втората победа на Светското првенство во Кина, откако по лошиот старт со 73:63 ја …

СП Кина 2019: Шпанците се намачија со Порторико, Србиja со „нереален“ триумф над Филипините! (видео) Прочитај повеќе

Црна Гора пред историски пласман, Хрватска дефинитивно без мундијал

Хрватска беше поразена од Полска со 69:77 за да ги загуби и досега малите шанси за пласман на Светското првенство …

Црна Гора пред историски пласман, Хрватска дефинитивно без мундијал Прочитај повеќе

Scroll to Top