Top Sport

Полска – одбојкарска репрезентација

Полјаците во четири сета преку Србија до полуфинале на ЕП

Полската одбојкарска репрезентација, предводена од српскиот тренер Никола Грбиќ ја совлада Србија со 3:1 (26:28, 25:15, 36:34, 25:17) за пласман …

Полјаците во четири сета преку Србија до полуфинале на ЕП Прочитај повеќе

Словенија преку светскиот првак во финале на ЕП во одбојка!

Словенија, репрезентацијата која Македонија успеа да ја победи сред Љубљана, ќе игра финале на Европското првенство во одбојка, откако со …

Словенија преку светскиот првак во финале на ЕП во одбојка! Прочитај повеќе

Scroll to Top