Top Sport

рагби

Австралиската рагби легенда Кефу со сериозни повреди при грабеж во неговиот дом

Австралиската рагби ѕвезда Тутаи Кефу се здобил со сериозни повреди откако бил избоден со нож при грабеж во неговиот дом, …

Австралиската рагби легенда Кефу со сериозни повреди при грабеж во неговиот дом Прочитај повеќе

Австралиски рагбист се правда за геј порното од почетокот на кариерата

Курт Кејпвел, австралискиот рагби играч на Пенрит пантерс, призна дека е засрамен откако тврдеше дека бил „измамен“ да се појави …

Австралиски рагбист се правда за геј порното од почетокот на кариерата Прочитај повеќе

Англиски рагбист не се сеќава дека станал шампион, ја тужи федерацијата

Стив Томпсон, 42-годишниот поранешен рагбист и член на англиската репрезентација која во 2003 го освои Светскиот куп, открива дека страда …

Англиски рагбист не се сеќава дека станал шампион, ја тужи федерацијата Прочитај повеќе

Австралиските рагбисти првпат ја пееја химната на абориџински јазик

Австралиската рагби репрезентација, заедно со пејачката Оливија Фокс, првпат во историјата ја пееја химната на Австралија на абориџински јазик пред …

Австралиските рагбисти првпат ја пееја химната на абориџински јазик Прочитај повеќе

Француската рагби легенда Доминики се самоуби

Поранешниот француски рагби великан, Криштоф Доминики бил пронајден мртов во паркот Сен-Клод во близината на Париз, откако полицијата добила известување …

Француската рагби легенда Доминики се самоуби Прочитај повеќе

Англичаните се откажуваат од рагби-химната поради поврзаноста со ропството? (видео)

Англиската рагби унија (РФУ) ја разгледува можноста да се забрани пеењето на традицоналната навивачка химна „Swing Low, Sweet Chariot“ поради …

Англичаните се откажуваат од рагби-химната поради поврзаноста со ропството? (видео) Прочитај повеќе

Самоанскиот рагби тим во петок ќе излезе од „карантинот“ по 110 дена!

Професионалниот рагби тим Манума Самоа од островската држава Самоа е блиску до слободата откако „заглавија“ во карантин повеќе од 100 …

Самоанскиот рагби тим во петок ќе излезе од „карантинот“ по 110 дена! Прочитај повеќе

Вистински спортски херој – Италијански рагбист сега вози амбулантно возило!

Репрезентативецот на Италија во рагби, Максим Мбанда наместо да тренира во изолација за враќањето на спортот, вози амбулантно возило 13 …

Вистински спортски херој – Италијански рагбист сега вози амбулантно возило! Прочитај повеќе

Scroll to Top