Top Sport

Рексам

Бејл посветен на семејството и голфот – ја одби понудата да се врати со Рексам

Велшката фудбалска легенда Герет Бејл ја одби понудата да се врати од пензија и да игра за Рексам следната сезона, …

Бејл посветен на семејството и голфот – ја одби понудата да се врати со Рексам Прочитај повеќе

Холивудските ѕвезди од Рексам се „исплашија“ од Сер Алекс Фергусон

Манчестер јунајтед потврдија дека ќе играат пријателски меч против петтолигашот Рексам, клубот кој е во сопственост на актерите Рајан Рејнолдс …

Холивудските ѕвезди од Рексам се „исплашија“ од Сер Алекс Фергусон Прочитај повеќе

Холивуд во Велс! Рејнолдс и Мекелхени го преземаат Рексам

Холивудските ѕвезди Рајан Рејнолдс и Роб Меклхени го комплетираа неверојатното купување на велшкиот фудбалски клуб Рексам, во една од најнеобичните …

Холивуд во Велс! Рејнолдс и Мекелхени го преземаат Рексам Прочитај повеќе

Холивудската ѕвезда Рајан Рејнолдс го купува Рексам?

Канадската филмска ѕвезда, Рајан Рејнолдс е неочекувано најголем фаворит да стане сопственик на петтолигашот Рексам АФЦ, јавуваат британските медиуми. Покрај …

Холивудската ѕвезда Рајан Рејнолдс го купува Рексам? Прочитај повеќе

Scroll to Top