Top Sport

ритмичка гимнастика

Руските гимнастичарки нема да патуваат во Киев

Руските натпреварувачки во ритмичка гимнастика нема да учествуваат на „Дериугина купот“ во Киев во март поради заострената ситуација во регионот, …

Руските гимнастичарки нема да патуваат во Киев Прочитај повеќе

„Ритмичката гимнастика едноставно не е за мажите“

Поранешната светска шампионка во уметнилко лизгање, Русинката Ирина Слуцкаја смета дека ритмичката гимнастика едноставно е женствен спорт и дека е …

„Ритмичката гимнастика едноставно не е за мажите“ Прочитај повеќе

Поранешната најубава олимпијка Севастјанова уште блеска

Поранешната олимписка шампионка во ритмичка гимнастика, Русинката Каролина Севастјанова ги воодушеви своите фанови на социјалните мрежи со „жешка“ фотосесија во …

Поранешната најубава олимпијка Севастјанова уште блеска Прочитај повеќе

Гимнастичарската „кралица“ Татарева бара совети од фановите (галерија)

Руската олимписката шампионка во ритмичка гимнастика, Анастасија Татарева побара од нејзините фанови да ги оценат нејзините провокативни фотографии во долна …

Гимнастичарската „кралица“ Татарева бара совети од фановите (галерија) Прочитај повеќе

Со „Зајди, зајди“ до бронза на Светското првенство (Видео)

Романката со италијански пасош, Александра Агиургиукулеше, освои бронзен медал на Светското првенство во ритмичка гимнастика, чии домаќин е Софија. Агиургиукулеше, …

Со „Зајди, зајди“ до бронза на Светското првенство (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top