Top Sport

Романија – кошаркарска репрезентација

Србија се „рехабилитираше“ против Финска, Шпанците ја победија Романија со 53 разлика!

Србија ја забележа втората победа во квалификациите за Евробаскетот 2022, победувајќи ја Финска со 75:66 за да дојдат на чекор …

Србија се „рехабилитираше“ против Финска, Шпанците ја победија Романија со 53 разлика! Прочитај повеќе

„Среќен пораз“ за Македонија во Романија за влез во квалификациите за ЕП 2021

Македонската сениорска машка кошаркарска репрезентација го загуби последниот натпревар во втората рунда претквалификации за Евробаскетот во 2021 година. Пораз во …

„Среќен пораз“ за Македонија во Романија за влез во квалификациите за ЕП 2021 Прочитај повеќе

Мисијата е исполнета – Романците лесно поминати во Скопје

Македонската кошаркарска репрезентација ја запиша и втората победа во претквалификациите за Евробаскетот 2021 година, откако во полупразната арена „Борис Трајковски“ …

Мисијата е исполнета – Романците лесно поминати во Скопје Прочитај повеќе

Scroll to Top