Top Sport

Себастиен Ожие

Великанот Леб со драматична победа над Ожие во Монте Карло

Легендарниот Себастиен Леб стана најстариот победник на едно рели од ВРЦ шампионатот, откако стигна до фантастична победа на Монте Карло …

Великанот Леб со драматична победа над Ожие во Монте Карло Прочитај повеќе

Ожие со победа на Сардинија го зголеми водството во генерален пласман

Светскиот шампион во Рели ВРЦ, Французинот Себастиен Ожие стигна до убедлива и изненадувачка победа на Сардинија релито во Италија, за …

Ожие со победа на Сардинија го зголеми водството во генерален пласман Прочитај повеќе

Ожие ја освои Хрватска, па го викна возачот со кој се судри на вечера

Актуелниот шампион во Рели ВРЦ, Себастиен Ожие триумфираше на првото издание на Хрватското рели, откако во драматична завршница на 20-тата …

Ожие ја освои Хрватска, па го викна возачот со кој се судри на вечера Прочитај повеќе

Рели легендата Ожие предизвика сообраќајка во Загреб, па ќе „газеше“ полицаец

Седумкратниот рели ВРЦ шампион, Себастиен Ожие имаше неверојатна сообраќајна несреќа додека патуваше кон стартот на последниот ден од Рели Хрватска, …

Рели легендата Ожие предизвика сообраќајка во Загреб, па ќе „газеше“ полицаец Прочитај повеќе

ВРЦ: Танак со домашна победа во Естонија во првото рели по шест месеци

От Танак стигна до релативно лесна домашна победа на Естонското рели за прв триумф со тимот на Хјундаи пред својот …

ВРЦ: Танак со домашна победа во Естонија во првото рели по шест месеци Прочитај повеќе

Ситроен се повлекуваат од Светскиот рели шампионат по заминувањето на Ожие

Ситроен си заминува од Светскиот рели шампионат (ВРЦ) откако шесткратниот светски шампион Себастиен Ожие си замина од тимот, потврди францускиот …

Ситроен се повлекуваат од Светскиот рели шампионат по заминувањето на Ожие Прочитај повеќе

ВРЦ: Нојвил со убедлива победа во Аргентина го зголеми водството

Белгиецот Тјери Нојвил е победник на Аргентинското рели во 1-2 триумф за Хјундаи пред својот колега Норвежанецот Андреас Микелсен за …

ВРЦ: Нојвил со убедлива победа во Аргентина го зголеми водството Прочитај повеќе

Scroll to Top