Top Sport

Сергеј Милинковиќ-Савиќ

Ал-Хилал го потврди трансферот на Милинковиќ-Савиќ

Саудискиот Ал-Хилал се пофали со потписот на српскиот интернационалец Сергеј Милинковиќ-Савиќ, кој пристигнува од Лацио за 40 милиони евра, каде …

Ал-Хилал го потврди трансферот на Милинковиќ-Савиќ Прочитај повеќе

Милинковиќ-Савиќ „молел“ да го пуштат во Ал-Хилал, Лацио ќе заработи 40 милиони евра

Сергеј Милинковиќ-Савиќ наскоро ќе стане нов фудбалер на саудискиот Ал-Хилал, откако италијанските медиуми објавија дека Лацио се договориле за трансфер …

Милинковиќ-Савиќ „молел“ да го пуштат во Ал-Хилал, Лацио ќе заработи 40 милиони евра Прочитај повеќе

Милинковиќ-Савиќ, на крајот, ќе остане во Лацио

Последните неколку летни преодни рока, постојани беа шпекулациите и интересот околу ѕвездата на Лацио, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, но сега тој најверојатно …

Милинковиќ-Савиќ, на крајот, ќе остане во Лацио Прочитај повеќе

Сергеј Милинковиќ-Савиќ го урна рекордот на Горан Пандев во дресот на Лацио

Српскиот интернационалец Сергеј Милинковиќ-Савиќ постигна преубав гол во триумфот на Лацио од 0:2 против Монца, а тоа беше негов 65. …

Сергеј Милинковиќ-Савиќ го урна рекордот на Горан Пандев во дресот на Лацио Прочитај повеќе

Арсенал го сака Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Лацио бара 100 милиони евра

Англискиот премиерлигаш Арсенал веќе подолго време бара играч кој би ја засилил конкуренцијата во средниот ред, а прв избор на …

Арсенал го сака Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Лацио бара 100 милиони евра Прочитај повеќе

Арсенал ја користат „кризата“ во Јуве за да ги „грабнат“ Милинковиќ-Савиќ и Влаховиќ

Лидерите во Премиерлигата, Арсенал се надеваат дека ќе ги искористат легалните проблеми на Јувентус за на „Емирати“ да го донесат …

Арсенал ја користат „кризата“ во Јуве за да ги „грабнат“ Милинковиќ-Савиќ и Влаховиќ Прочитај повеќе

Scroll to Top