Top Sport

Сергеј Сироткин

Вилијамс одлучи – Сироткин партнер на Строл, Кубица резерва

Рускиот дебитант Сергеј Сироткин ќе му се приклучи на Канаѓанецот Ленс Строл во тимот на Вилијамс, откако младиот Русин беше …

Вилијамс одлучи – Сироткин партнер на Строл, Кубица резерва Прочитај повеќе

Сироткин носи 15 милиони долари – Кубица го губи местото во Вилијамс?

Резервниот возач на Рено, Сергеј Сироткин со себе носи 15 милиони долари спонзорски пари, со што може да го земе …

Сироткин носи 15 милиони долари – Кубица го губи местото во Вилијамс? Прочитај повеќе

Scroll to Top