Top Sport

Штофел Фандорне

Алонсо му врати на ексколегата Фандорне: Провери си ја статистиката

Фернандо Алонсо му врати на својот поранешен колега од Мекларен, Штофел Фандорне, велејќи му да си ги „провери фактите“ откако …

Алонсо му врати на ексколегата Фандорне: Провери си ја статистиката Прочитај повеќе

Фандорне: Алонсо добиваше сè што ќе посакаше во Мекларен

Поранешниот возач на Мекларен, Белгиецот Штофел Фандорне открива дека неговиот поранешен колега Фернандо Алонсо имал целосна контрола на работата на …

Фандорне: Алонсо добиваше сè што ќе посакаше во Мекларен Прочитај повеќе

Шампионот ја покажа силата – Хамилтон најбрз на „средни“ гуми!

Светскиот шампион Луис Хамилтон постави најдобро време на последниот ден тестирање во Барселона, импресионирајќи со „средни“ гуми со својот Мерцедес. …

Шампионот ја покажа силата – Хамилтон најбрз на „средни“ гуми! Прочитај повеќе

Scroll to Top