Top Sport

Словачка – фудбалска репрезентација

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд

Португалија ја забележа шестата победа во шест меча во квалификациите за Европското првенство во 2024 година, декласирајќи го досега најпријатното …

(Видео) Португалците со „деветка“ за Луксембург, БиХ загуби на Исланд Прочитај повеќе

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ

Португалија и Италија стигнаа до очекувани победи во квалификациите за ЕУРО 2024 против далеку послаби противници. Кристијано Роналдо даде два …

Португалија и Италија со рутински победи против аутсајдери, Словачка со шок за БиХ Прочитај повеќе

Хрватска со трилер-реми со Словачка го загуби првото место, Турција во 99. минута до победа

Хрватска во Осијек одигра возбудлив дуел со Словачка, кој на крајот заврши со 2:2 откако голот на Никола Влашиќ беше …

Хрватска со трилер-реми со Словачка го загуби првото место, Турција во 99. минута до победа Прочитај повеќе

Холанѓаните се намачија, но останаа први, Русија и Хрватска во „мртва“ трка за врвот

Дејви Класен го постигна единствениот гол по асистенција на неизбежниот Мемфис Депај за Холандија на Луис ван Гал да стигне …

Холанѓаните се намачија, но останаа први, Русија и Хрватска во „мртва“ трка за врвот Прочитај повеќе

Од херој до трагичар – страшен кикс на голманот на Словачка – Шпанија води 1:0

Во 12-тата минута голманот на репрезентацијата на Словачка, Мартин Дубравка му одбрани пенал на Алваро Мората. Во продолжение на мечот …

Од херој до трагичар – страшен кикс на голманот на Словачка – Шпанија води 1:0 Прочитај повеќе

Шпанија не искористи пенал против Словачка, Дубравка е херојот

Словачкиот репрезентативец Хромада стартуваше недозволено во шеснаесетникот на својата селекција на мечот против Шпанија во третото коло од групата Е …

Шпанија не искористи пенал против Словачка, Дубравка е херојот Прочитај повеќе

Проблеми за Словачка на ЕУРО – двајца позитивни на Ковид 19

Дефанзивецот на Лацио, словачкиот репрезентативец Денис Вавро е позитивен на коронавирусот, соопшти селекторот Стефан Тарковиќ. Освен Вавро, позитивен на Ковид …

Проблеми за Словачка на ЕУРО – двајца позитивни на Ковид 19 Прочитај повеќе

Scroll to Top