Top Sport

Србија – фудбалска репрезентација

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија

Холандија и Србија забележаа важни гостински победи во квалификациските мечеви за Европското првенство во 2024 година, додека Албанија ја совлада …

(Видео) Асани со најубавиот гол оваа недела ја урна Полска, Митровиќ со хет-трик за Србија Прочитај повеќе

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија

Фаворитите во групата Б од квалификациите за Европското првенство во 2024, Франција и Холандија стигнаа до рутински победи, додека Унгарија …

(Видео) Французите и Холанѓаните без грешка, Унгарците ја шокираа Србија Прочитај повеќе

Луксембург ја посрамоти БиХ, Србија се спаси во Бугарија, Роналдо со гол во 200. настап

Последните мечеви од квалификациите за Европското првенство во 2024 оваа пролет ни донесоа повеќе изненадувачки резултати, од кои најмногу отскокнува …

Луксембург ја посрамоти БиХ, Србија се спаси во Бугарија, Роналдо со гол во 200. настап Прочитај повеќе

Влаховиќ ја растажи Подгорица, Французите триумфираа во Даблин

Светскиот вицепрвак Франција стигна и до втора победа во квалификациите за ЕП 2024 откако ја совлада Република Ирска со 0:1 …

Влаховиќ ја растажи Подгорица, Французите триумфираа во Даблин Прочитај повеќе

Клоп му советувал на Бајчетиќ да ја одбие Србија и да игра за Шпанија

Тинејџерот на Ливерпул, Стефан Бајчетиќ решил да се заблагодари на репрезентацијата на Србија за поканата и да игра за Шпанија …

Клоп му советувал на Бајчетиќ да ја одбие Србија и да игра за Шпанија Прочитај повеќе

Соиграчот на Несторовски, Лазар Самарџиќ ќе игра за Србија

Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), објави дека соиграчот на Илија Несторовски во Удинезе, Лазар Самарџиќ го прифатил повикот да игра …

Соиграчот на Несторовски, Лазар Самарџиќ ќе игра за Србија Прочитај повеќе

Пикси обвинет дека земал милион и пол евра бонус за „фијаското“ на Мундијалот

Состанокот на извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС), прво во празнична атмосфера ги прогласи селекторот Драган Стојковиќ Пикси …

Пикси обвинет дека земал милион и пол евра бонус за „фијаското“ на Мундијалот Прочитај повеќе

Бајчетиќ веќе решил да ја избере Шпанија пред Србија, тврди неговиот татко

Србија не може да се надева дека Стефан Бајчетиќ ќе заигра за нивната репрезентација, вели неговиот татко, Срѓан Бајчетиќ, откако …

Бајчетиќ веќе решил да ја избере Шпанија пред Србија, тврди неговиот татко Прочитај повеќе

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната

Светската фудбалска федерација (ФИФА) не им прости на Србија и на Хрватска, казнувајќи ги финансиски за националистичките испади на Мунијалот …

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната Прочитај повеќе

Scroll to Top