Top Sport

сумо

Сумо борач почина еден месец по повредата во рингот (вознемирувачко)

Јапонскиот сумо борач Хибикирју почина на 28 години, еден месец откако доби повреда на главата на последниот голем турнир пред …

Сумо борач почина еден месец по повредата во рингот (вознемирувачко) Прочитај повеќе

Сумо-борачот Шобуши почина од корона вирусот на само 28 години

Јапонската сумо асоцијација (ЈСА) потврди дека 29-годишниот сумо-борач Шобуши, со вистинско име Кијотака Суетаке, починал од корона вирусот, како една …

Сумо-борачот Шобуши почина од корона вирусот на само 28 години Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Со неколку килограми вишок ќе бидам подготвен и за сумо (видео)

Новак Ѓоковиќ можеби е еден од најдобро физички подготвените спортисти на светот, но признава дека за влез во сумо рингот …

Ѓоковиќ: Со неколку килограми вишок ќе бидам подготвен и за сумо (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top