Top Sport

Светско првенство – Кина 2019

Богдановиќ сам постигнал повеќе тројки од седум репрезентации

Богдан Богдановиќ единствен од репрезентативците на Србија беше на потребното ниво на Светското првенство во Кина. Србите заминаа со големи …

Богдановиќ сам постигнал повеќе тројки од седум репрезентации Прочитај повеќе

Стерн: Грешката на ФИБА ги предизвика отказите во репрезентацијата на САД

Поранешниот комесар во НБА-лигата, Дејвид Стерн го коментирал Светското првенство во Кина, нагласувајќи дека најдобрите американски играчи го откажале настапот …

Стерн: Грешката на ФИБА ги предизвика отказите во репрезентацијата на САД Прочитај повеќе

Адомаитис ги поддржа навивачите кои викаа: Е.и се ФИБА

Литванските навивачи вербално ја нападнаа Светската кошаркарска федерација (ФИБА) во текот на последниот натпревар кој литванските кошаркари го одиграа на …

Адомаитис ги поддржа навивачите кои викаа: Е.и се ФИБА Прочитај повеќе

Scroll to Top