Top Sport

Тата Мартино

Бекам го отпушти Фил Невил, сега е заинтересиран за Тата Мартино

Интер Мајами е една од трите јасни опции за Лионел Меси, покрај Ал-Хилал во Саудиска Арабија и, секако, враќањето во …

Бекам го отпушти Фил Невил, сега е заинтересиран за Тата Мартино Прочитај повеќе

Тата Мартино ја напушта клупата на Мексико

Селекторот на мексиканската фудбалска репрезентација Херардо Тата Мартино синоќа во Доха изјави дека ја прифаќа одговорноста за неуспехот и елиминацијата …

Тата Мартино ја напушта клупата на Мексико Прочитај повеќе

Аргентинецот Мартино ветува дека ќе даде сè да ги исфрли Меси и Аргентина

Селекторот на Мексико, Херардо „Тата“ Мартино вели дека ќе направи „сè што е возможно“ да ја исфрли неговата татковина Аргентина …

Аргентинецот Мартино ветува дека ќе даде сè да ги исфрли Меси и Аргентина Прочитај повеќе

За Чичарито и Вела нема место во мексиканската репрезентација

Мексиканскиот селектор, Херардо „Тата“ Мартино потврди дека Хавиер „Чичарито“ Ернандез сигурно нема да биде дел од тимот кој ќе настапи …

За Чичарито и Вела нема место во мексиканската репрезентација Прочитај повеќе

Scroll to Top