Top Sport

тешка категорија

Холифилд преговара за меч со Тајсон, 25 години откако тој му одгриза дел од увото

Поранешните ривали во тешка категорија, Ивандер Холифилд и Мајк Тајсон може уште еднаш да се судрат во рингот, откако 58-годишниот …

Холифилд преговара за меч со Тајсон, 25 години откако тој му одгриза дел од увото Прочитај повеќе

Нема набргу да видиме дуел Еј Џеј-Фјури – Џошуа мора да боксува со Усик?

Надежите на боксерските фанови дека наскоро ќе видиме меч за обединување на титулите во тешка категорија помеѓу Ентони Џошуа и …

Нема набргу да видиме дуел Еј Џеј-Фјури – Џошуа мора да боксува со Усик? Прочитај повеќе

Џошуа останa крал на тешката категорија уништувајќи го Пулев

Ентони Џошуа уште еднаш покажа дека е крал на тешката категорија, откако со трпение и моќ го нокаутираше бугарскиот предизвикувач …

Џошуа останa крал на тешката категорија уништувајќи го Пулев Прочитај повеќе

Пулев и Џошуа за малку предвреме ќе го почнеа мечот

Соочувањето помеѓу предизвикувачот, бугарскиот боксер Кубрат Пулев и ИБФ, ВБО, ВБА и ИБО шампионот во тешка категорија, Британецот Ентони Џошуа …

Пулев и Џошуа за малку предвреме ќе го почнеа мечот Прочитај повеќе

Фјури ја уништи боксерската вреќа и ги предупреди ривалите: Ова ве чека во 2021

ВБЦ шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури на комичен начин им прати предупредување на сите можни противници следната година, откако …

Фјури ја уништи боксерската вреќа и ги предупреди ривалите: Ова ве чека во 2021 Прочитај повеќе

Тајсон во напад на Вајлдер: Извади ја главата од задникот!

Боксерската легенда Тајсон Фјури му порача на својот американски сонародник Дионтеј Вајлдер да ја „извади главата од задникот“ и да …

Тајсон во напад на Вајлдер: Извади ја главата од задникот! Прочитај повеќе

Scroll to Top