Top Sport

Турска Суперлига

Башакшехир го доби истанбулското дерби со Бешикташ за прво место во Турција (видео)

Башакшехир со минимални 1:0 го доби истанбулското дерби со Бешикташ, откако Демба Ба успеа да го матира Лорис Кариус за …

Башакшехир го доби истанбулското дерби со Бешикташ за прво место во Турција (видео) Прочитај повеќе

Башакшехир преку Галатасарај до првото место во Турција (видео)

Башакшехир стигна до минимална 1:0 победа на гостувањето кај турскиот шампион Галтасарај за да се искачи на првото место во …

Башакшехир преку Галатасарај до првото место во Турција (видео) Прочитај повеќе

Аланија го „уништи“ Фенербахче за совршен старт на сезоната

Аланијаспор стигна до четвртата победа во четвртото коло во турската Суперлига, откако направи пресврт за 3:1 победа над Фенербахче на …

Аланија го „уништи“ Фенербахче за совршен старт на сезоната Прочитај повеќе

Совршен старт за Фалкао – донесе победа за Галатасарај (видео)

Радамел Фалкао имаше совршено деби за Галатасарај, откако на „Турк телеком арената“ го постигна единствениот гол за 1:0 победа над …

Совршен старт за Фалкао – донесе победа за Галатасарај (видео) Прочитај повеќе

Фенербахче доби три пенали за 24 минути и ги „прегази“ Газиантеп (видео)

Во последниот меч од Турската Суперлига на „Шукру Сарачоглу“ во Истанбул се одигра неверојатен меч помеѓу Фенербахче и Газиантеп, кој …

Фенербахче доби три пенали за 24 минути и ги „прегази“ Газиантеп (видео) Прочитај повеќе

Шампионот Галатасарај се „сопна“ на стартот на новата сезона (видео)

Галатасарај доживеа незгоден пораз од 2:0 на гостувањето кај Денизлиспор во првото коло на Турската Суперлига, откако тимот на Фатих …

Шампионот Галатасарај се „сопна“ на стартот на новата сезона (видео) Прочитај повеќе

Двојната титула на дофат за Галата! И покрај двата поништени гола го победи Башакшехир (видео)

Една од најинтересните завршници на Турската Суперлига имаше драматичен епилог, откако Галатасарај со 2:1 го совлада Башакшехир во големото дерби …

Двојната титула на дофат за Галата! И покрај двата поништени гола го победи Башакшехир (видео) Прочитај повеќе

Галатасарај го победи Бешикташ и се врати на првото место на табелата (видео)

Надежите на Галатасарај да стигне до титулата во турската Суперлига можат да станат реалност, откако во дербито на Истанбул со …

Галатасарај го победи Бешикташ и се врати на првото место на табелата (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top