Top Sport

УС Опен

Прво големо изненадување: Холгер Руне уште на стартот елиминиран од УС Опен

Гренслем турнирот УС Опен почна со големо изненадување, откако на стартот е елиминиран четвртиот светски рекет, Холгер Руне. Тој загуби …

Прво големо изненадување: Холгер Руне уште на стартот елиминиран од УС Опен Прочитај повеќе

(ВИДЕО) Скандал на УС Опен: Троицки нападнат од американски навивачи

Во првото коло од квалификациите за УС Опен, српскиот тенисер Хамад Меѓедовиќ загуби од Хрватот Борна Гој од Хрватска со …

(ВИДЕО) Скандал на УС Опен: Троицки нападнат од американски навивачи Прочитај повеќе

Карлос Алкараз го освои УС Опен и стана најмлад светски рекет број еден

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ја освои титулата на последниот гренслем турнир во сезоната, УС Опен. Тој во финалето во Њујорк …

Карлос Алкараз го освои УС Опен и стана најмлад светски рекет број еден Прочитај повеќе

Карлос Алкараз пет и пол часа се бореше против Синер за место во полуфиналето на УС Опен

Шпанскиот тенисер Карлос Алкараз ја комплетираше полуфиналната четворка на УС Опен, откако во неверојатен меч кој траеше пет и пол …

Карлос Алкараз пет и пол часа се бореше против Синер за место во полуфиналето на УС Опен Прочитај повеќе

Луѓето не ги почитуваат правилата, се заразив со ковид – зошто тогаш Ѓоковиќ не може да игра

Австралискиот тенисер Џон Милман на социјалните мрежи сподели како добил позитивен тест за коронавирус за време на неговиот престој во …

Луѓето не ги почитуваат правилата, се заразив со ковид – зошто тогаш Ѓоковиќ не може да игра Прочитај повеќе

Ѓоковиќ: Ако бев Американец, ќе ме пуштеа да играм на УС Опен

Новак Ѓоковиќ испиша историја победувајќи на отворањето на Вимблдон. На најпрестижниот тениски турнир во светот, како прв фаворит и бранител …

Ѓоковиќ: Ако бев Американец, ќе ме пуштеа да играм на УС Опен Прочитај повеќе

УС Опен ќе дозволи учество на руски и на белоруски тенисери, но под неутрално знаме

Раководните луѓе на УС Опен одлучија да дозволат настап на руските и на белоруските тенисери и тенисерки на годинашното издание …

УС Опен ќе дозволи учество на руски и на белоруски тенисери, но под неутрално знаме Прочитај повеќе

Scroll to Top