Top Sport

Ванда Метрополитано

„Ванда Метрополитано“ има супер-систем за чистење од снег

Шпанија, како ретко досега, се наоѓа под снежна покривка, откако во поголемиот дел од земјата бурата Филомена донесе студен бран …

„Ванда Метрополитано“ има супер-систем за чистење од снег Прочитај повеќе

Реал Мадрид се заблагодари на понудата, но нема да игра на „Ванда метрополитано“

Првите луѓе на Реал Мадрид се благодарни на гестот на претседателот на градскиот ривал Атлетико Мадрид, Енрике Серезо да ги …

Реал Мадрид се заблагодари на понудата, но нема да игра на „Ванда метрополитано“ Прочитај повеќе

Атлетико за дербито го осветија „Ванда Метрополитано“

Со претседателот Енрико Сересо и со официјалните лица на клубот, Атлетико Мадрид го освети новиот стадион „Ванда Метрополитано“ на приватна …

Атлетико за дербито го осветија „Ванда Метрополитано“ Прочитај повеќе

Scroll to Top