Top Sport

ВЕЦ шампионат

Квјат и Русинов одбија да го потпишат „понижувачкиот“ документ на ФИА

Поранешниот Ф1 возач, Данил Квјат нема да се натпреварува во Светскиот ендуранс шампионат (ВЕЦ) во 2022 година, откако Русинот реши …

Квјат и Русинов одбија да го потпишат „понижувачкиот“ документ на ФИА Прочитај повеќе

Малку среќа и за Алонсо – повторно победи на 24 часа Ле Ман!

Тојота доминантно победи на легендарната трка на издржливост 24 часа Ле Ман, но повторно имаше малку драма откако проблемите за …

Малку среќа и за Алонсо – повторно победи на 24 часа Ле Ман! Прочитај повеќе

Фернандо Алонсо мајсторски на дождот за победа на 24 часа Дејтона!

Кариерата на Фернандо Алонсо во Светскиот ендуранс шампионат (ВЕЦ) започнува со фантастична победа на 24 часа Дејтона како дел од …

Фернандо Алонсо мајсторски на дождот за победа на 24 часа Дејтона! Прочитај повеќе

Сепак, видео од страшниот судир на 20-годишниот руски тркач (видео)

Минатиот викенд се одржа трка од Светскиот ендуранс шампионат (ВЕЦ), 6 часа Спа, на која забележителна победа оствари Фернандо Алонсо, …

Сепак, видео од страшниот судир на 20-годишниот руски тркач (видео) Прочитај повеќе

Талент си е талент – Алонсо победи во дебито во ВЕЦ шампионатот (видео)

Фернандо Алонсо имаше победнички старт на настапите во Светскиот ендуранс шампионат (ВЕЦ) на ФИА, откако триумфираше на трката Шест часа …

Талент си е талент – Алонсо победи во дебито во ВЕЦ шампионатот (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top