Top Sport

Велез Сарсфилд

Сити најдоа уште еден аргентински талент – тинејџерот Максимо Пероне

Манчестер сити обезбедиле потпис на уште еден аргентински талент, фудбалерот на Велез Сарсфилд, Максимо Пероне во договор вреден 7 милиони …

Сити најдоа уште еден аргентински талент – тинејџерот Максимо Пероне Прочитај повеќе

Јуве блиску до потписот на талентот на Велез, Матијас Суле

Јувентус се блиску до потписот на 16-годишниот аргентински талент Матијас Суле од Велез Сарсфилд, јавува порталот „Гол“. Талентираниот Суле подолго …

Јуве блиску до потписот на талентот на Велез, Матијас Суле Прочитај повеќе

Манчестер сити сигурни дека го најдоа „новиот Меси“ во Тијаго Алмада (видео)

Големите тимови секогаш го бараат следниот фудбалски талент и не се плашат да дадат пари за недокажани млади фудбалери. Тоа …

Манчестер сити сигурни дека го најдоа „новиот Меси“ во Тијаго Алмада (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top