Top Sport

Вележ Мостар

Легендата на Вележ, Семир Туце доживеал срцев напад

Легендата на мостарски Вележ и ексрепрезентативец на поранешна Југославија, Семир Туце доживеал срцев удар во својот дом во Кринс, Швајцарија, …

Легендата на Вележ, Семир Туце доживеал срцев напад Прочитај повеќе

Навивачите на Вележ го прославија јубилејот со фантастичен огномет

Навивачите на фудбалскиот клуб Вележ од Мостар, на спектакуларен начин ја прославија 40-годишнината од своето основање, со спектакуларен огномет во …

Навивачите на Вележ го прославија јубилејот со фантастичен огномет Прочитај повеќе

Велкоски во стилот на Зидан, Сараево подобар од Вележ (видео)

Македонскиот голгетер на Сараево, Крсте Велкоски постигна прекрасен гол за да донесе на „бордо тимот“ победа од 1:0 на гостувањето …

Велкоски во стилот на Зидан, Сараево подобар од Вележ (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top