Top Sport

Вероника Кудерметова

Украинката Калинина подобра од Русинката Кудерметова: Малку светло за мојата земја

Украинката Анхелина Калинина се пласираше во финалето на Италија опен во Рим, откако во возбудлив и неизвесен меч по речиси …

Украинката Калинина подобра од Русинката Кудерметова: Малку светло за мојата земја Прочитај повеќе

Нова генерација? Први титули во кариерата за Кудерметова и Осорио Серано

Тинејџерката Марија Камила Осорио Серано се врати од сет и брејк негатива за да ја освои својата прва титула пред …

Нова генерација? Први титули во кариерата за Кудерметова и Осорио Серано Прочитај повеќе

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Белорусинката Арина Сабаленка го освои својот трет последователен ВТА трофеј, доминирајќи над Русинката Вероника Кудерметова со 6:2/6:2 за титулата од …

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз Прочитај повеќе

Scroll to Top