Top Sport

Сабаленка е незапирлива – 3 титули во низа и 15 меча без пораз

Белорусинката Арина Сабаленка го освои својот трет последователен ВТА трофеј, доминирајќи над Русинката Вероника Кудерметова со 6:2/6:2 за титулата од Абу Даби опен, продолжувајќи ја победничката низа од 2020 на 15 меча.

Четвртата носителка немаше мака против 23-годишната Кудерметова, победувајќи по час и 5 минути игра.

„Го правам тоа што го умеам во секој меч од почетокот и одлично е сезоната да се почне со победа. Секое финале е поинакво“, вели Сабаленка.

Ова беше прво ВТА финале за Кудерметова, 46-рангираната светска тенисерка.

Прв АТП шампион во 2021 е Австралиецот Алекс де Минаур, откако неговиот противник во финалето на Анталија опен во Турција, Казахстанецот Александер Бублик се повлече по само два загубени гема поради повреда.

Sleepy Princess in the Demon Castle (https://animeplanet.cc/m/bDXQ) Episode 12 at website https://animeplanet.cc anime planet hunter x hunter

SK8 the Infinity (https://crunchyrollfree.com/m/XE7N) Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com free crunchyroll premium 2020

Scroll to Top