Top Sport

Вест Хем јунајтед

Ливерпул падна во Лондон – Вест Хем со историски најдобар старт во ПЛ

Лондонски Вест Хем попладнево со 3-2 го совлада тимот на Ливерпул и го прескокна на табелата во англиската Премиерлига. Пулените …

Ливерпул падна во Лондон – Вест Хем со историски најдобар старт во ПЛ Прочитај повеќе

Вернер го носи Челси кон ЛШ – „чеканите тивки“ во лондонското дерби

Екипата на Челси го доби лондонското дерби против Вест Хем. Пулените на Томас Тухел со 1-0 славеа на Олимпискиот стадион …

Вернер го носи Челси кон ЛШ – „чеканите тивки“ во лондонското дерби Прочитај повеќе

Scroll to Top