Top Sport

Владан Милојевиќ

Довчерашниот тренер на Црвена Звезда седнува на клупата на Бешикташ?

Српскиот фудбалски стручњак, Владан Милојевиќ, кој до неодамна беше на кормилото на белградска Црвена Звезда прави нов чекор во кариерата. …

Довчерашниот тренер на Црвена Звезда седнува на клупата на Бешикташ? Прочитај повеќе

Тренерот на Звезда одговори на провокациите со цитат од Чарлс Буковски

Хрватскиот фудбалер на Копенхаген, Карло Бартолец предизвика бура на реакции во Србија по изјавата дека Црвена звезда е „просечен тим …

Тренерот на Звезда одговори на провокациите со цитат од Чарлс Буковски Прочитај повеќе

Црвена звезда го продолжи договорот со тренерот Милојевиќ

Фудбалскиот клуб Црвена звезда ја продолжи соработката со тренерот Владан Милојевиќ. Клубот, на својата интернет страница, обајви дека новиот двегодишен …

Црвена звезда го продолжи договорот со тренерот Милојевиќ Прочитај повеќе

Тренерот на Звезда прв кандидат за селектор на Србија

Тренерот на Црвена звезда, Владан Милојевиќ, според шпекулациите во Србија е најсериозниот кандидат за преземање на националниот тим, кој наредното …

Тренерот на Звезда прв кандидат за селектор на Србија Прочитај повеќе

Scroll to Top