Top Sport

Влатко Чанчар

Проблем за Словенија и за Денвер Нагетс: Долга пауза за Чанчар

Словенечкиот репрезентативец и кошаркар на НБА шампионот Денвер Нагетс, Влатко Чанчар, заработи тешка повреда, поради која не само што ќе …

Проблем за Словенија и за Денвер Нагетс: Долга пауза за Чанчар Прочитај повеќе

Што прави една сезона во НБА – Чанчар стана „Шварценегер“!

Словенечкиот кошаркар на Денвер нагетс, Влатко Чанчар ги изненади сите фанови со својата фотографија на социјалните мрежи со која се …

Што прави една сезона во НБА – Чанчар стана „Шварценегер“! Прочитај повеќе

Нуркиќ ги собра (речиси) сите НБА ѕвезди од екс-Југославија на една маса

Додека американските НБА кошаркари размислуваа за бојкот и за праќање на политичка порака за расната неправда во САД, кошаркарските ѕвезди …

Нуркиќ ги собра (речиси) сите НБА ѕвезди од екс-Југославија на една маса Прочитај повеќе

Scroll to Top