Top Sport

Што прави една сезона во НБА – Чанчар стана „Шварценегер“!

Словенечкиот кошаркар на Денвер нагетс, Влатко Чанчар ги изненади сите фанови со својата фотографија на социјалните мрежи со која се потврдува неговата неверојатна физичка трансформација по само една сезона во НБА.

Чанчар одигра само 14 натпревари за Нагетс оваа сезона, откако поради повреди не учествуваше многу при рестартот во „меурот“ во Орландо, и имаше вкупно 1.2 поени и 0.7 скокови за три минути игра.

Scroll to Top