Top Sport

(Видео) Ѓоковиќ остана „заробен“ на аеродромот, мораше да се извини со специјална порака

Поради проблеми со летот, Новак Ѓоковиќ не можел навреме да полета од аеродромот „Никола Тесла“ во Белград.

Тенисерот од Србија на тој начин остана заробен на белградскиот аеродром додека го чекаше летот за Париз, а бидејќи не успеа да стигне до закажаното ТВ гостување, реши да испрати порака со извинување до публиката.

Тој во видеото на француски објасни дека се уште е на аеродромот во Белград и дека му е жал што нема да може да се појави во закажаната емисија.

Не се знае дали и кога Ѓоковиќ одлета за Париз, каде го очекува Мастерсот и битката за првото место.

Ѓоковиќ е слободен во првото коло, а во второто го чека победникот од пресметката меѓу Миомир Кечмановиќ и Аргентинецот Томаш Мартин Ечевери.

Доколку стигне до четвртото коло, проектиран ривал му е стариот познаник Бен Шелтон, на кого неодамна му ја спушти слушалката на единствениот меѓусебен натпревар во полуфиналето на УС Опен.

Холгер Руне или Тејлор Фирц се проектирани за неговите ривали во четвртфиналето, додека Јаник Синер или Андреј Рублев би можеле да бидат во полуфиналето.

 

<blockquote class=”twitter-tweet”><p lang=”en” dir=”ltr”>EXCLUSIVE❣️<a href=”https://twitter.com/DjokerNole?ref_src=twsrc%5Etfw”>@DjokerNole</a> stuck in Belgrade 🇷🇸, at the airport tonight -<br> sends his apologies to the 🇫🇷 spectators 📺<br><br>🔜 <a href=”https://twitter.com/RolexPMasters?ref_src=twsrc%5Etfw”>@RolexPMasters</a> 🎾 <a href=”https://t.co/PCgI56nsmm”>pic.twitter.com/PCgI56nsmm</a></p>&mdash; TRAVEL&amp;Sp🎾rts (@travel__Sports) <a href=”https://twitter.com/travel__Sports/status/1718033977624207701?ref_src=twsrc%5Etfw”>October 27, 2023</a></blockquote> <script async src=”https://platform.twitter.com/widgets.js” charset=”utf-8″></script>

Scroll to Top