Top Sport

Арсенал со загуба од 47.8 милиони фунти минатата сезона, отказот на Емери ги чинел 10.4 милиони фунти

Арсенал потврдија дека „материјалното влијание“ на пандемијата на КОВИД-19 е виновно за загубата од 47.8 милиони фунти за сезоната 2019/20.

Лондонскиот клуб тврди дека пандемијата ги чинела 35 милиони евра како резултат на загубен приход од билети, како и од намалените приходи од ТВ преносите по тримесечната пауза во Премиер лигата. Сумата можела да биде и поголема ако фудбалерите не се согласија за намалување на платата за 12.5 отсто.

„Вонредните“ трошоци одземаат 10.4 милиони фунти – ова е цената за отпуштањето на Унаи Емери во ноември 2019 и носењето на Микел Артета како нов тренер.

KissAnime kissanime my hero academia: So I'm a Spider, So What? Episode 15

GoGoAnime one punch man season 2 gogoanime: Watch Dragon Ball Z (Dub) Episode 280 (https://gogoanime.be/m/jrr/ep-280)

Scroll to Top