Почетна Uncategorized

Uncategorized

Манџукиќ се дружеше со Анте Готовина

Ѕвездата на Јувентус, Марио Манџукиќ ги налути своите српски и босанскохерцеговски фанови, откако реши да се фотографира со контроверзниот хрватски генерал, Анте Готовина. „Ми беше...

Федерер: Подготвен сум за пензија од 2009 година

Роџер Федерер изјавил дека со освојувањето на титулата во Вимблдон во 2003 година ги остварил сите свои желби и дека за пензија е подготвен...

Сити со седум гола против Стоук, Палас го „урна“ Челси

Манчестер сити се врати на првото место во англиската Премиерлига, овојпат без градскиот ривал Јунајтед, откако во неверојатен меч со 7:2 успеа да го...

Се одржа 9. меѓународен џудо турнир „Прилеп град херој – 2017“

Во спортската сала на ООУ „Добре Јованоски”, во Прилеп, се одржа 9. по ред меѓународен турнир во џудо „Прилеп град херој – 2017”. На турнирот...

Хамилтон најбрз во Јапонија, нова катастрофа за Фетел

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон триумфираше на Јапонското ГП во Сузука за да дојде на чекор до светската титула во Формула 1, откако неговиот...

Rumour Mill: Gordon Strachan | David Beckham

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Scotland and Germany play during Euro 16 qualifier

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

George Boateng: Keeping Ron Vlaar was Paul Lambert masterstroke

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Rory Mcilroy just 4-putted for the second time in two days

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...

Eurobike Gallery: Canyon’s full-suspension road bike

All right. Well, take care yourself. I guess that's what you're best, presence old master? A tremor in the Force. The last time felt...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО