Top Sport

Хорнер: Би сакал неверојатниот Хамилтон да вози и оваа сезона

Кристијан Хорнер, првиот човек на Ред Бул, рекол дека би сакал да го види Луис Хамилтон и во претсотјната сезона во болидот на Мерцедес.

dobivaj vesti na viber

Медиумите шпекулираат дека Хамилтон би можел да се повлече од Формула 1. Според нив, Британецот е незадоволен од се она што се случуваше на последната трка во Абу Даби, кого во последниот круг, поради дискутабилните одлуки на дирекцијата на трката, остана без шампионската титула.

„Се надевам дека Луис и понатаму ќе вози во Ф1. Тој и понатаму е неверојатен возач, вози на неверојатно ниво. Тој и Макс минатата сезона беа лига за себе, сите уживаа во нивната борба“, рекол Хорнер и дополнил.

„Тој решава. Луис најдобро знае што е најдобро за неговата кариера. Тоа е негова работа“.

https://go88.gg/

sunwin là ai Sunwin - Game bài Macau uy tín Đăng Ký Sunwin Miễn Phí - Đỉnh Cao Sunwin 2022

Scroll to Top