Top Sport

(Видео) Гуштерите предизвикаа големи проблеми за возачите во Сингапур

Тренинзите пред трката за ГП на Сингапур донесоа чудна ситуација во која дури четири големи гуштери се појавија на патеката, од кои еден од нив заврши смачкан под болидот на Фернандо Алонсо.

И шампионот Макс Ферстапен имаше проблеми, откако во комуникација со својот тркачки инженер се пожали на инвазијата на патеката, по што доби одговор: „Можеби се работи за дете на Годзила“.

Scroll to Top