Автомото

Формула 1, Мото ГП, Дакар, ВТЦЦ, рели трки... Сè за акцијата на две и четири (па и повеќе) тркала.

Кубица со нов „успешен“ тест за Вилијамс

Роберт Кубица комплетираше уште еден ден тестирање со тимот на Вилијамс пред можното враќање во Формула 1 следната сезона. Полскиот возач тестираше болид на Вилијамс...

Болт ќе „истрча“ на Ф1 стартот во Тексас

Атлетската суперѕвезда Јусеин Болт ќе ја има честа да го стартува формирачкиот круг на Американското ГП во Остин, Тексас, прво откако спортот доби нови...

Довициозо: Полесно е кога некој друг е фаворит

Италијанскиот возач Андреа Довициозо вели дека Дукати се наоѓа во „чудна ситуација“ поради која сите во тимот се опуштени во пресметката за Мото ГП...

Кими: Четири трки, четири победи, зошто да не?

Кими Раиконен смета дека неговиот тим Ферари може да победи на сите преостанати четири трки од сезоната доколку се прекрати со грешките. Надежите за титула...

Батон открива: Хамилтон е чуден човек

Џенсон Батон вели дека неговиот британски сонародник бил „помалку чуден“ додека двајцата беа колеги во тимот на Мекларен. Во новата автобиографија „Живот на границата“, 37-годишниот...

Еклстоун не е добредојден на Ф1 трките!

Поранешниот семоќен човек во Формула 1, Берни Еклстоун вели дека новите сопственици на спортот „Либерти медија“ го спречуваат дури да присуствува на некои трки. Американската...

Кажете ја вистината за Михаел Шумахер!

Поранешниот дологогодишен менаџер на Михаел Шумахер, Вили Вебер повторно го критикуваше семејството на седумкратниот светски шампион, обвинувајќи ги дека ја „кријат вистината“ околу состојбата...

Себастијан навиваше за Фабијан Фетел

Себастијан Фетел слободниот викенд го искористи за патување во Хокенхајм за финишот на ДТМ серијата во туринг-тркање, и во исто време му даде поддршка...

Роси: Ме боли секаде!

Валентино Роси вели дека има „болки насекаде“ по драматичниот пад на Јапонското ГП во Мотеги. Ветеранот на Јамаха излета во шестиот круг на седмата кривина...

(ВИДЕО) Довициозо во последниот круг го победи Маркез

Андреа Довициозо го намали водството на лидерот во генерален пласман во Мото ГП шампионатот, Марк Маркез, откако го победи во последниот круг по епската...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО

Џумхур: Американските тенисери се арогантни, Сок е најлошиот!

Најдобриот тенисер од Босна и Херцеговина, Дамир Џумхур во интересно интернет-интервју со „Спорт клуб“ зборуваше за тоа каков е односот на американските тенисери кон...