Top Sport

Фердинанд, Ширер и Линекер едногласни – Франција ќе го освои ЕУРО 2020

Утре започнува Европското фудбалско првенство со мечот Турција – Италија, а според обложувалниците, прв фаворит за престижниот пехар е селекцијата на Франција.

Коефициентот дека „триколорите“ ќе бидат шампиони е околу 5, додека зад нив е Англија со коефициент 6, па Белгија со 7.

Дека Французите ќе бидат европски шампиони уверени се и три фудбалски легенди на Островот – Рио Фердинанд, Алан Ширер и Гери Линекер.

„Франција освојува, имаат талентирани играчи на сите позиции“ вели Ширер за „ББС“.
Неговото мислење го дели и Фердинанд.

„Французите имаат најширока и најквалитетна екипа, тоа е причината зошто се мои фаворити“ вели тоа.

Линекер потенцира дека „петлите“ се светски шампиони, а згора на се сега во составот го имаат и Карим Бензема.

„Тешко е да се наведе некој друг. Французите го загубија финалето пред 5 години, а потоа го освоија СП и го вратија Бензема во селекцијата. Уште повеќе напредуваа, имаат многу млади сјајни играчи и мора да бидат фаворити“ – вели Линекер.

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. 009-1: R&B (Dub) Episode Full

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. Watch California Crisis: Gun Salvo Episode Full

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime. Getsumen To Heiki Mina Episode 11

ANIMEFLIX Sites Google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Scroll to Top