Top Sport

Спортклуб: Македонскиот селектор е вистинско освежување за европскиот фудбал

Македонскиот селектор, Игор Ангеловски, доби комплименти од новинарите на „Спорт клуб“. Во анализата на вчерашниот натпревар Македонија-Украина 1:2, Ангеловски е наречен „вистинско освежување за европскиот фудбал“.

„Селекторот Игор Ангеловски е вистинско откритие и освежување за европскиот фудбал. Со начинот на кој го води тимот, со сјани тактички решенија покажува дека е иднината на европскиот фудбал. Сигурно е дека во иднина и во клупскиот фудбал ќе можеме да го гледаме Ангеловски и неговите одлични тактички решенија“.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. Saber Marionette J to X (https://4anime.biz/m/9MRX) Episode 26

AnimeBee Watch english anime Online in HD for FREE. Crayon Shin-chan Movie 21: Bakauma! B-Kyuu Gourmet Survival Battle!! (https://animebee.to/m/v33r) Episode Full

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Sword Art Online: Alicization (Dub) (https://gogoanime.be/m/dAoG) Episode 24

AniWatch Sites Google: https://sites.google.com/view/aniwatch-official/home

Scroll to Top