Top Sport

Адвокат повеќе не е селектор на Ирак

Дик Адвокат повеќе не е селектор на Ирак. 74-годишниот тренер поднесе оставка по само три месеци работа. Го предводеше Ирак на шест натпревари, не успеа да победи ниту еднаш.

Ирак нема шанси да избори пласман на Светското првенство во Катар. На табелата во А групата, Ирак со четири нерешени и два порази, се наоѓа на претпоследното место. До крајот на квалификациите во Азија останаа уште четири кола.

На местото на Дик Адвокат доаѓа Црногорецот, Жељко Петровиќ.

Ирка во својата историјата само еднаш настапил на светските првенства, во 1986 година во Мексико.

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

gogoanime GoGoAnime Death Note (Dub)

GoGoAnime My Hero Academia Season 4 Episode 21

anime gogo Attack on Titan Final Season

sites to watch anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

Scroll to Top