Top Sport

Адвокат повеќе не е селектор на Ирак

Дик Адвокат повеќе не е селектор на Ирак. 74-годишниот тренер поднесе оставка по само три месеци работа. Го предводеше Ирак на шест натпревари, не успеа да победи ниту еднаш.

dobivaj vesti na viber

Ирак нема шанси да избори пласман на Светското првенство во Катар. На табелата во А групата, Ирак со четири нерешени и два порази, се наоѓа на претпоследното место. До крајот на квалификациите во Азија останаа уште четири кола.

На местото на Дик Адвокат доаѓа Црногорецот, Жељко Петровиќ.

Ирка во својата историјата само еднаш настапил на светските првенства, во 1986 година во Мексико.

tải game go88

sunwin ăn link tải sunwin mới nhất chơi sunwin

Scroll to Top