Top Sport

Африканскиот шампион Алжир пред елиминација – загубија од 114-рангираната Екваторска Гвинеја

Алжир, актуелниот шампион од Африканскиот куп на нации, е пред елиминација во овогодишното натпреварување, откако 114. на ФИФА листата, Екваторска Гвинеја стигнаа до славна 1:0 победа над апсолутните фаворити.

Бидејќи во првиот меч одиграа само 0:0 со Сиера Леоне (кои денеска на драматичен начин одиграа 2:2 со Брегот на Слоновата Коска), Алжир остануваат последни на табелата со само еден поен, а во последното коло се судираат токму со БСК.

Иако во репрезентацијата на Џамел Белмади има ѕвезди од калибарот на Марез, Бенасер и Бенсаиби, тие остануваат без постигнат гол на шампионатот во Камерун. Екваторска Гвинеја, чиј најдобар пласман на Африканскиот куп е четвртото место во 2015 година кога беа домаќини го постигнаа единствениот гол на мечот преку Естебан Обијанг во 70. минута од мечот.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

watch subbed anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

watch animes Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

anime heaven au Attack on Titan (Dub)

Komi Can’t Communicate Episode 3

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 4

tải go88
Scroll to Top