Top Sport

Алегри сака Пол Погба да биде лидер на „новиот Јувентус“

Италијанскиот калчолигаш Јувентус сака комплетно да го реконструира средниот ред за следната сезона, а тренерот Масимилијано Алегри сака да го доведе Пол Погба и да го направи лидер на тимот. Французинот е подготвен да се врати во Торино иако „старата дама“ не може финансиски да одговори на понудата што ја достави Пари Сен Жермен. Сепак, Погба знае дека во Јувентус би се вратил во старата добро позната средина каде го играше најдобриот фудбал во кариерата.

dobivaj vesti na viber

Јуве може да му даде околу 8 милиони евра по сезона, што е речиси двојно помалку од досегашната негова плата во Манчестер Јунајтед.

Алегри ги посакува и Жоргињо од Челси и Паредес од ПСЖ за комплетно реновирање на линијата за врска, а клубот е во преговори и со Анхел ди Марија и Иван Перишиќ.

danh bai go88 may88 nhà cái cho go88 go88 online

sunwin impex tại sunwin về máy Tải Sunwin Android, IOS, APK

Scroll to Top